Koncepce

Projekt Vejprnice – Jižní svahy – poslední etapa

Je realizován na volném na jih orientovaném pozemku na okraji obce Vejprnice. Navržené domy jsou architektonicky přizpůsobeny okolí. Mají elegantní tvary, sedlové střechy a dostatečně prosvětlené vnitřní prostory. Všechny byty od druhého nadzemního podlaží mají vlastní balkony.

Skladbu bytů developer přizpůsobil předcházejících etap projektu, když jeho snahou bylo nalézt prostor pro vybudování bytových jednotek disponujících zejména s ohledem na mladé rodiny s dětmi samostatným dětským pokojem. Poslední etapa projektu z celkového počtu 24 bytových jednotek obsahuje výstavbu bytů typu 3+kk o velikostech 76,18 m2 až 87,26 m2. Všechny tři domy jsou stejné. Byty v domech F1, F2 a F3 jsou uspořádány do 3 nadzemních podlaží (přízemí až druhé patro).

Vybavení bytových jednotek odpovídá vyššímu standardu. Každý z nově budovaných bytových objektů je svojí vnitřní dispozicí orientován na jih, když jednotlivé bytové jednotky jsou orientovány jihovýchodně, jižně a jihozápadně. V rámci výstavby je současně řešena úprava okolí nových objektů ozeleněním a vybudováním nových komunikací.

Vytápění a příprava teplé užitkové vody jsou zajištěny společnou plynovou domovní kotelnou s velkoobjemovými zásobníky TUV. Každý byt je osazen regulačními ventily na radiátorech a poměrovými měřiči tepla k zajištění podkladů pro spravedlivé rozúčtování nákladů na spotřebu tepelné energie.

Parkování v nově vybudovaném areálu bytových domů bude zajištěno dostatečnou kapacitou samostatných venkovních parkovacích stání umístněných v blízkosti jednotlivých bytových domů.

Autorem architektonického návrhu a dispozice jednotlivých bytů je ing. arch. Hucl.

zvětšit obrázek

zvětšit obrázek

zvětšit obrázek
designed by Agionet © 2005